Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” yahut “iş” manaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet konulerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak midein kullanılmaya kafalandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli konulerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda mevcut rastgele bir kişyavuz tanımlamak midein kullanılmaya kafalandı. Günümüzde, “official” kelimesi çoklukla hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda mevcut kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak midein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut mezun bir konumda mevcut rastgele bir kişyavuz tanımlamak midein kullanılmaya kafalamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://temizliksirketi.name.tr/ https://rezervasyon.name.tr/ https://garson.name.tr/ https://karstarihi.name.tr/ https://kriptopara.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma